Jak to działa

Każdego dnia tysiące firm kupują oddzielnie. Dlaczego nie razem?
Exabid zwiększa efektywność i wzmacnia pozycję przetargową Twojej firmy.
Zyskaj przewagę.

1

Przygotowanie

Poprzez profil klienta przygotowujesz zamówienie. Samo przygotowanie zamówienia nie jest zobowiązujące. My w tym czasie przygotujemy umowę przedwstępną i wzór umowy sprzedaży. Podpiszemy umowę przedwstępną kiedy złożysz zamówienie. Umowa sprzedaży formalizuje Twoje wymagania. Podpiszemy ją kiedy Twoje zamówienie zostanie zaakceptowane.

2

Złożenie

Żeby transakcja mogła dojść do skutku, musisz złożyć wcześniej przygotowane zamówienie. Składasz je wtedy kiedy uzgodnimy szczegóły umowy sprzedaży. Złożenie zamówienia wiąże się z podpisaniem umowy przedwstępnej, która w połączeniu z zadatkiem daje nam 60 dni na spełnienie Twoich wymagań - więcej o tym zaraz.

3

Akceptacja

Zaakceptujemy Twoje zamówienie kiedy uda nam się wynegocjować od producentów ofertę spełniającą Twoje wymagania. Akceptując Twoje zamówienie wzywamy Cię do podpisania umowy sprzedaży. Jeśli nie uda nam się spełnić Twoich wymagań, zwrócimy Ci wpłacony wcześniej zadatek.

4

Realizacja

Od tego momentu, nasza umowa reguluje wszelkie pozotałe zobowiązania takie jak płatności, czas i forma dostawy itp. Po dopełnieniu formalności rozpoczyna się produkcja. Później zostaje Ci tylko odebrać zamawiane produkty.

Przelicz jeszcze raz

Zakup taboru to duża inwestycja. Nie kieruj się przyzwyczajeniem. Kalkuluj.

Mechanizm

Przejrzysta relacja z klientami jest dla nas najważniejsza.
Dokładamy wszelkich starań, żeby nasi klienci mieli całkowity wgląd
nie tylko w postęp negocjacji, które prowadzimy w ich imieniu,
ale również w całość mechanizmu naszych działań.
Żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

Krok po kroku

1. Przygotowanie zamówienia

Wszsystko zaczyna się od potrzeby Twojej firmy. Załóżmy, że posiadasz firmę transportową i w przyszłym roku planujesz przeprowadzić modernizację floty.

Wchodzisz na exabid.com i zakładasz konto. Gdy masz konto, możesz składać zamówienia.

Wszystko zaczyna się od przygotowania zamówienia. Poprosimy Cię o dokładny opis tego, czego potrzebujesz, cenę maksymalną, którą jesteś gotowy za produkt zapłacić oraz preferowany termin dostawy. Samo przygotowanie zamówienia nie jest w żaden sposób wiążące. Po prostu planujesz swój potencjalny przyszły zakup.

Dane, które wprowadziłeś do formularza posłużą nam do przygotowania wzoru umowy sprzedaży, którą podpiszemy jeśli zdecydujesz się złożyć zamówienie i transakcja dojdzie do skutku. Na razie niczego nie podpisujemy.

Inni – tak jak ty – też czegoś potrzebują. Ten proces odbywa się równolegle z wieloma firmami.

2. Składanie zamówienia

Exabid grupuje wiele poszczególnych zamówień, a następnie negocjuje hurtowe oferty sprzedaży z producentami.

Na pewnym etapie negocjacji musimy określić którzy z naszych klientów zamierzają sfinalizować transakcje. Ci, którzy zamierzają zrealizować zakup muszą złożyć swoje zamówienia. Złożenie zamówienia wiąże się z podpisaniem umowy przedwstępnej, stanowiącej zabezpieczenie zobowiązania klienta.

Umowa przedwstępna reguluje dwie sprawy. Po pierwsze, umowa ta zobowiązuje klienta do wpłacenia zadatku w wysokości 3% wartości jego zamówienia. Po drugie, zobowiązuje ona klienta do podpisania umowy sprzedaży, jeśli jego zamówienie zostanie zaakceptowane w ciągu 60 dni od podpisania umowy przedwstępnej.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, zadatek jest liczony na poczet ostatecznej kwoty zamówienia. Jeśli nie uda nam się zaakceptować zamówienia klienta w ciągu 60-dniowego okresu, wpłacony wcześniej zadatek zostanie zwrócony, a zamówienie automatycznie wróci do fazy przygotowania. Wpłacony zadatek nie jest zwracany tylko jeśli zamówienie klienta zostało zaakceptowane, a klient nie podpisał umowy sprzedaży.

3. Akceptacja zamówienia

Exabid akceptuje zamówienia wszystkich tych klientów, których wymagania zostały spełnione w trakcie negocjacji z producentami. Z klientami, których zamówienia zostały zaakceptowane podpisujemy wcześniej przygotowaną umowę sprzedaży.

Będziemy Cię stale informować o postępie negocjacji.

4. Realizacja

Po podpisaniu umowy rozpoczyna się produkcja. Następnie zostaje Ci tylko odebrać zamawiane produkty.