Często zadawane pytania

Na jakie produkty można składać zamówienia w Exabid?

Przyjmujemy zamówienia na wszelkiego rodzaju samochody osobowe oraz pojazdy dostawcze i ciężarowe o DMC poniżej i powyżej 3.5 tony. W przyszłości planujemy poszerzyć nasze usługi o branże inne niż transportowa.

Jak złożyć zamówienie?

Zamówienia mogą być składane wyłącznie przez zarejestrowanych klientów. Aby się zarejestrować, wejdź na exabid.com i kliknij przycisk Rejestracja.

Jaka dokumentacja techniczna jest wymagana przy przygotowaniu zamówienia?

Najlepszym sposobem podania specyfikacji technicznych zamawianych produktów jest załączenie pliku .pdf wygenerowanego przez konfigurator producenta.

Czy przygotowanie zamówienia jest wiążące?

Nie, samo przygotwanie zamówienia nie jest zobowiązujące dla żadnej ze stron. Jest to dla nas jedynie infomarcja co klient wstępnie rozważa kupić. Przygotowane zamówienie służy nam do przygotowania wzoru umowy sprzedaży, którą podpiszemy jeśli transakcja dojdzie do skutku.

Umowa sprzedaży formalizuje wszelkie wymagania, które klient zleca nam spełnić.

Ale nic jeszcze nie podpisujemy. Dopiero złożenie zamówienia wiąże się ze zobowiązaniem klienta do podpisania umowy sprzedaży w przypadku akceptacji zamówienia.

Z czym wiąże się złożenie zamówienia?

Składając zamówienie klient zobowiązuje się do podpisania umowy sprzedaży jeśli spełnimy jego wymagania i zaakceptujemy zamówienie.

Złożenie zamówienia wiąże się z podpisaniem umowy przedwstępnej, która reguluje dwie sprawy. Po pierwsze, umowa ta zobowiązuje klienta do wpłacenia zadatku w wysokości 3% wartości jego zamówienia. Po drugie, zobowiązuje ona klienta do podpisania umowy sprzedaży, jeśli jego zamówienie zostanie zaakceptowane w ciągu 60 dni od podpisania umowy przedwstępnej.

Jeśli nie uda nam się zaakceptować zamówienia klienta w ciągu 60-dniowego okresu, wpłacony wcześniej zadatek zostanie zwrócony, a zamówienie automatycznie wróci do fazy przygotowania. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, zadatek jest liczony na poczet ostatecznej kwoty zamówienia. Wpłacony zadatek nie jest zwracany tylko jeśli zamówienie klienta zostało zaakceptowane, a klient nie podpisał umowy sprzedaży.

Dlaczego Exabid wymaga podpisania umowy przedwstępnej?

Na pewnym etapie negocjacji musimy wiedzieć, którzy klienci zamierzają sfinalizować swoje transakcje. Zadatek oraz 60-dniowe okno akceptacji zawarte w umowie przedwstępnej służą jako zabezpieczenie zobowiązania klienta, że wezwany faktycznie podpisze umowę sprzedaży w przypadku akceptacji jego zamówienia.

Czy po złożeniu zamówienia mogę się z niego wycofać?

Po złożeniu zamówienia klient nie może się z niego wycować dopóki Exabid nie podejmie decyzji o akceptacji lub odrzuceniu zamówienia. Mamy 60 dni na podjęcie tej decyzji. Jeśli zamówienie zostało zaakceptowane, a klient nie podpisze umowy sprzedaży, zadatek nie zostanie zwrócony.

Skąd wiem kiedy moje zamówienie zostanie zaakceptowane?

Naszym celem nie jest zaskoczenie klientów wezwaniem do podpisania umowy. Na bieżąco informujemy o postępie negocjacji z producentami. Zbliżając się do decyzji o akceptacji zamówienia kontaktujemy się z klientami również telefonicznie oraz poprzez profil klienta i email.

Czy Exabid obsługuje zakupy w leasingu?

Tak. Dodatkowo możemy pomóc naszym klientom w zorganizowaniu finansowania, jeśli nie posiadają własnego.

Exabid będzie negocjował z klientem cenę, jeśli podana przez klienta w zamówieniu cena maksymalna jest niższa niż oferta wynegocjowana przez Exabid?

Wszelkie negocjacje z klientami odbywają się w fazie przygotowania zamówienia, zanim zostanie ono złożone. Jeśli nie uda nam się spełnić wymagań klienta w ciągu 60 dni od podpisania umowy przedwstępnej, wpłacony zadatek zostanie zwrócony, a zamówienie automatycznie wroci do fazy przygotowania.

Czy Exabid to zakupy grupowe?

Tak, w najczystszej postaci. Warto jednak zaznaczyć, że nasz model działania ma niewiele wspólnego z tak zwanymi platformami zniżkowymi, które często są mylone z zakupami grupowymi.

Czy Exabid to sklep internetowy?

Nie, nie posiadamy fizycznie produktów na które składają zamówienia nasi klienci, nie projektujemy i nie wytwarzamy ich. Wszelkie sprzedaże odbywają się za pośrednictwem umów sprzedaży.

Czy Exabid obsługuje klientów zagranicznych?

Póki co jedynie firmy zarejestrowane w Polsce mogą składać u nas zamówienia. Planujemy poszerzyć zasięg w przyszłości..